4Kscore Blood test

בדיקת דם מדויקת לשלילת סרטן ערמונית אגרסיבי

 1. בדיקת 4Kscore מדויקת באופן משמעותי מבדיקת PSA
 2. בדיקת 4Kscore מאפשרת לכ-40% מהנבדקים להימנע מביופסיה פולשנית שלא לצורך
 3. אפשרות להחזר משמעותי מ"כללית מושלם", "מאוחדת עדיף/שיא, לאומית כסף/זהב"
 4. תוצאות הבדיקה מתקבלות בדו"ח מקיף המעריך את הסיכוי לסרטן ערמונית אגרסיבי, ונותן אינפורמציה על הסיכוי לגרורות ב-20 השנים הקרובות
 5. ברוב המקרים סרטן הערמונית מתפתח באיטיות, ואינו מהווה סכנת חיים. בדיקת ה- 4Kscore מאפשרת התאמת הטיפול באופן מדויק ומונעת טיפולים מיותרים
 6. בדיקת 4Kscore מומלצת בגיילדיינס הבינלאומיים (NCCN, EAU) לאבחון של סרטן הערמונית

קבל ייעוץ חינם מהמומחים שלנו

צוות פרוג’נטיקס עומד לרשותך

התקשר 03-5541464 או השאר פרטים ונחזור אליך:

  למי מיועדת בדיקת 4Kscore

  • לפני ביצוע ביופסיה ראשונה – עבור נבדקים בעלי ערכי PSA שלא בנורמה, או כאלו שערכי ה-PSA שלהם נמצאים בעליה משמעותית
  • לאחר ביצוע ביופסיה – נבדקים שעברו ביופסיה שנמצאה תקינה, אך עדיין קיים חשש לקיום מחלה

  סיכונים הכרוכים בביצוע ביופסיה

  • ביצוע ביופסיה הוא תהליך פולשני העלול לגרום לתופעות לוואי וסיבוכים רפואיים, כגון כאב, דימומים וזיהומים
  • תוצאות הביופסיה עלולות להיות שגויות ולגרום לטיפולים שלא לצורך כגון ניתוח והקרנות
  • ניתוח עשוי להוביל לתופעות לואי הכוללות פגיעה בתפקוד המיני (קושי בהשגת זקפה) וקשיים בשליטה במתן שתן.
  • כידוע ברוב המקרים מדובר בסרטן המתפתח באיטיות, ובעל פוטנציאל ממאירות קטן באופן יחסי. בדיקת ה-4Kscore מאפשרת התאמת הטיפול באופן מדויק ומונעת טיפולים מיותרים

  כל מה שרצית לדעת על הבדיקה

  הערמונית (פרוסטטה)

  הערמונית הינה בלוטה קטנה הנמצאת לאורך מסלול השופכה אצל גברים, מתחת לשלפוחית השתן. תפקידיה העיקריים הם הפרשת חומרים החיוניים לתפקוד נוזל הזרע.

  בחייו הבוגרים של הגבר הבלוטה עלולה לגרום לבעיות כמו דלקות, זיהומים בדרכי השתן עקב גדילה שפירה של הבלוטה, וכן לסרטן הערמונית.

  סרטן הערמונית

  סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים (אחד מכל תשעה גברים) וניתן להשוותו מבחינת ההיארעות לסרטן השד בנשים. ברוב המקרים מדובר בסרטן המתפתח באיטיות, ובעל פוטנציאל ממאירות קטן באופן יחסי.

  אבחון וגילוי מוקדם של סרטן הערמונית

  סרטן הערמונית מתגלה במרבית המקרים באמצעות בדיקת דם לזיהוי חלבון בשם PSA (באנגלית: Prostate specific antigen), יחד עם בדיקה ידנית (החדרת אצבע הרופא אל תוך פי הטבעת ומישוש הערמונית דרך קיר המעי).

  כיום ישנן חילוקי דעות בקרב החוקרים בנוגע לאמינות ויעילות בדיקת ה-PSA. בבדיקה זו יש אחוז גבוה של בדיקות שליליות כוזבות (כשליש), ובדיקות חיוביות כוזבות (כ-60 אחוז). דבר העלול להביא לבדיקות, אבחון וטיפולים מיותרים, על סמך הבדיקות החיוביות הכוזבות.

  במידה וקיים חשש לסרטן מבצעים ביופסיה – כלומר נוטלים דגימה מרקמת הערמונית, ובוחנים אותה תחת עדשת המיקרוסקופ. ביופסיה הינה הליך כירורגי פולשני המלווה לעיתים בתופעות לוואי: קושי במתן שתן, או דימום קל. לעיתים יש צורך באשפוז עקב זיהומים אצל החולה.

  לסרטן הערמונית יש מספר רמות סיכון, כאשר בגידולים עם רמת סיכון גבוהה ובינונית – מטפלים. בעוד, שבאלה שמאובחנים עם סרטן בדרגת סיכון נמוכה, אין צורך לטפל. הבעיה העיקרית במקרים אלה, שהמטופל מקבל ״תווית״ של חולה סרטן, עם כל ההשלכות הכרוכות בכך. חשוב לציין שטיפולים בערמונית, כגון ניתוח או קרינה, עלולים לגרום לפגיעה משמעותית בתפקוד המיני, ולתופעות של פגיעה במתן שתן ובריחת שתן, לכן ההמלצה היא להימנע ככל האפשר להימנע מטיפול שלא לצורך.  ולכן, יש רצון בקרב הרופאים המטפלים למנוע אבחון יתר של סרטן ערמונית, במיוחד של סרטן ערמונית ברמת סיכון נמוכה. בדיקת  ה- 4Kscore מסייעת גם במקרים אלה. היא מזהה רק את גידולים בדרגת סיכון גבוהה ובינונית, כלומר רק את הגידולים הסרטניים שבהם צריך לטפל והעשויים להוביל למוות. כך ניתן למנוע גם ביופסיות מיותרות וגם אבחון יתר של מקרים שאין להם חשיבות קלינית.

  יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא, שגם כאשר חולה עבר כבר ביופסיה, הדיוק שלה תוצאותיה עומד על 60% בלבד. כלומר ב- 40% מהמקרים, התוצאה תהיה מוטעית. שילוב של בדיקת 4Kscore גם במקרים בהם בוצעה כבר ביופסיה מאפשר למנוע אבחון שגוי (false positive או false negative). כמו כן, במקרים בהם בוצעה בעבר ביופסיה שימוש ב 4Kscore יכול למנוע ביופסיות חוזרות מיותרות.

  קבל ייעוץ חינם מהמומחים שלנו

  צוות פרוג’נטיקס עומד לרשותך

  התקשר 03-5541464 או השאר פרטים ונחזור אליך:

   האם בדיקת 4Kscore מוכרת על ידי קופות החולים וחברות ביטוח?

   1. מבוטחי "כללית מושלם" ו"מאוחדת עדיף" עשוים להיות זכאים להחזר בגין בדיקות מולקולריות המבוצעות בחו"ל, תחת קטגוריה של חוות דעת שניה בחו"ל.
   2. גובה ההחזר הינו 75% מעלות הבדיקה.
   3. לפרטים נוספים והגשת בקשה להחזר יש לפנות למוקד כללית – 2700* ולמנהלי הסניפים במאוחדת
   4. כמו כן ניתן לקבל החזרים משמעותיים מחברות הביטוח הפרטיות, זאת בהתאם לסוג הכיסוי הביטוחי של כל נבדק. נשמח לסייע ולייעץ בנושא.

   אודות השירות

   פרוג'נטיקס

   פרוג'נטיקס היא חברה פורצת דרך אשר מתמחה בבדיקות גנטיות מתקדמות לחולי סרטן. החברה מייצגת כ-15 מהמעבדות המובילות בעולם בתחום הרפואה המותאמת אישית לחולי סרטן ובכך, היא בעלת מגוון הבדיקות הגדול בישראל. החברה אשר עובדת מול כל בתי החולים בישראל ומול הקהיליה האונקולוגית מבצעת אלפי בדיקות בשנה בתחום הסרטן, ומקפידה על סטנדרטים בינלאומיים של שילוח ושירות לקוחות. בנוסף, החברה פועלת בתחום המחקר האקדמי ועובדת מול מוסדות כגון מכון ויצמן, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית ועוד.

   החברה מציעה בדיקות אונקו-גנטיות בתחומים הבאים:

   1. בדיקות להתאמת טיפול על בסיס ביופסיה מוצקה
   2. בדיקות להתאמת טיפול על בסיס בדיקת דם (ביופסיה נוזלית)
   3. חוות דעת שנייה לאבחנה פתולוגית
   4. בדיקות לגילוי מרכיב תורשתי לסרטן
   5. הערכת תועלת של טיפול הורמונלי לסרטן השד
   6. ניתוח פרופיל מתקדם של מערכת החיסון
   7. ועוד

   קבל ייעוץ חינם מהמומחים שלנו

   צוות פרוג’נטיקס עומד לרשותך

   התקשר 03-5541464 או השאר פרטים ונחזור אליך: