בדיקת דם חדשנית להתאמת טיפול אישי לחולי סרטן

הבדיקה שבוחנת את הפרופיל הגנטי העדכני ביותר של הגידול שלך

בדיקת דם חדשנית להתאמת טיפול אישי לחולי סרטן

הבדיקה שבוחנת את הפרופיל הגנטי העדכני ביותר של הגידול שלך

לשיחת ייעוץ חייגו

ניתן ליצור איתנו קשר גם באמצעות הטופס הבא, וניצור איתכם קשר בהקדם!

4 דברים שחשוב לדעת על הבדיקה


1. בדיקות גנטיות נערכות לרוב על ביופסיות שנלקחו ביום גילוי הגידול.
2. ביופסיות אלו עלולת שלא לייצג כהלכה את הגידול אשר משתנה כל העת.
3. ביופסיה נוזלית מאפשרת לקבל תמונה עדכנית של הגנטיקה של הגידול.
4. הכוונת טיפול על פי פרופיל גנטי עדכני היא השיטה המדויקת ביותר להכוונת טיפול מותאם אישית.

מהי בדיקת ביופסיה נוזלית?

ביופסיה נוזלית היא בדיקת דם פשוטה הבוחנת את ה DNA המושלך מהגידול אל הדם. לביופסיה הנוזלית שני יתרונות בולטים על הביופסיה "המוצקה" המסורתית. האחד הוא שהביופסיה הנוזלית מייצגת את הגנטיקה של הגידול ביום בדיקת הדם ובכך היא משקפת את המצב העדכני ביותר. היתרון השני הוא בכך שהביופסיה הנוזלית מייצגת את הגנטיקה של כלל הגידולים בחולה.

פרטים נוספים »

ובמעט יותר פירוט:

הביופסיה הנוזלית מייצגת את הגנטיקה של הגידול ביום בדיקת הדם

מחקרים רבים מצביעים על העובדה כי הגנטיקה של הגידול עוברת שינוי מתמיד, ומשתנה לעיתים באופן דרמטי בתגובה לטיפולים אנטי סרטניים. לכן, ביופסיות בנות למעלה משנה, קל וחומר, לאחר כמה קווי טיפול, אינן מייצגות נאמנה את המצב הגנטי העכשוי של הגידול. להבדיל מהביופסיה "המוצקה" שמייצגת את הגנטיקה של הגידול בעבר, הביופסיה הנוזלית מייצגת את הגנטיקה של הגידול ביום בדיקת הדם.

הביופסיה הנוזלית מייצגת את הגנטיקה של כלל הגידולים בחולה

לעומת הביופסיה "המוצקה" המייצגת רק את המקום ממנו נלקחה הביופסיה, הביופסיה הנוזלית משקפת את כלל ה DNA הגידולי, וכוללת בתוכה יצוג של כלל הגרורות והגידולים בחולה.

סגור

למה כדאי לבצע את הבדיקה?

הבדיקה נועדה להרחיב את אפשרויות הטיפול בחולה מעבר לטיפולים הסטנדרטים הקיימים בפרוטוקול. הבדיקה סורקת את הגידול במטרה לאתר שינויים (מוטציות) אשר ניתן למקד אליהם טיפולים בהתאמה אישית. בהתאם למאפיינים הגנטיים היחודיים של הגידול, ניתן לדעת מראש לאלו טיפולים הגידול יהיה עמיד (ובכך לחסוך טיפולים וסבל מיותר), והחשוב מכל, ניתן לחזות, באופן ייחודי לכל מטופל ומטופל, אילו טיפולים יתאימו לו.

למי מיועדת הבדיקה?

  • לחולים בעלי ביופסיה בת יותר משנה, אשר עברו יותר מקו טיפול אחד.
  • למאובחנים חדשים בסרטן ריאה אשר הביופסיה שלהם אינה מתאימה לביצוע בדיקה גנטית.
  • לחולים בעלי גרורות רבות או מספר גידולים ראשוניים.

מהו תהליך הבדיקה?

עם קבלת ההחלטה על ביצוע הבדיקה, נלקחת מהנבדק דגימת דם פשוטה. את הדגימה אפשר לבצע באחת מתחנות האיסוף שלנו הפזורות ברחבי הארץ. במידת הצורך, נוכל לשלוח אחות מוסמכת לביתך ללקיחת הדגימה.  

לאחר מכן הדגימה נשלחת למעבדת Circulogene Theranostics, ארה"ב, ותוצאות מתקבלות תוך 14 יום בדו"ח מקיף אשר מפרט את כלל הגנים שנבדקו, את המוטציות שנמצאו ואת המשמעויות של המוטציות. הדו"ח יועבר לאונקולוג להמשך טיפול.

מי המעבדה המבצעת?

מעבדת Circulogene Theranostics היא אחת מהמעבדות המובילות בעולם בתחום הביופסיה הנוזלית. המעבדה פיתחה פטנט יחודי למיצוי ctDNA) Circulating tumor DNA) המאפשר מיצוי ctDNA מכמויות נמוכות מאוד של דם (20 מיקרו-ליטר בלבד) ובכך להעלות את רגישות השיטה בצורה משמעותית.

האם הבדיקה מוכרת על ידי קופות החולים וחברות הביטוח?

ניתן לקבל החזרים משמעותיים על ביצוע הבדיקה מקופות החולים ומחברות הביטוח הפרטיות, וזאת בהתאם לסוג הכיסוי הביטוחי של כל נבדק ונבדק. ניתן לקבל עד 80% מעלות הבדיקה. פרוג'נטיקס נעזרת בשירות ייעוץ ביטוחי ונשמח לסייע ולייעץ בנושא.

פרטים טכניים על הבדיקה

כללי: כוללת ריצוף של 3000 מוטציות ב- 50 גנים על בסיס ריצוף ctDNA, טרנסלוקציות ALK ו – ROS1 על ctRNA ובדיקת cfRNA לביטוי ל PDL-1 (יחידה מסוגה) לבחינת התאמת טיפול לאימונותרפיה.

ערך מוסף: הבדיקה מכסה את כלל המוטציות המאפשרות קבלת טיפול זמין  או טיפולים הנבדקים כיום במחקרים קלינים, עבור כלל סוגי הסרטן.

החומר הנבדק: בדיקת דם.

שיטת הבדיקה: NGS – Next Generation Sequencing.

זמן ביצוע: 10 ימי עבודת מעבדה

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר בטלפון 5541464‑03 או באמצעות טופס צור הקשר, ונשמח לייעץ ולסייע!

שימו לב: התוכן באתר מהווה מידע מקצועי כללי לצורכי העשרה בלבד ואינו מחליף יעוץ גנטי או רפואי
© כל הזכויות שמורות לפרוג'נטיקס 2017. נבנה ע"י ווב גרילהתנאי שימוש / תקנון