שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

לשיחת ייעוץ חייגו

ניתן ליצור איתנו קשר גם באמצעות הטופס הבא, וניצור איתכם קשר בהקדם!

שאלות נפוצות

איך אני יודע איזו בדיקה מתאימה לי ומה מחיר הבדיקה?

לפרוג'נטיקס מגוון רחב של בדיקות, ומחיר הבדיקה תלוי בסוג והיקף הבדיקה. סוג הבדיקה נקבע בהתאם למצבו הרפואי של החולה, הטיפולים שקיבל בעבר, ותוצאות של בדיקות קודמות. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואחד המומחים שלנו ישמח לייעץ לגבי הבדיקה אשר מתאימה למקרה שלכם.

מהם סוגי הסרטן שעבורם הבדיקה מתאימה?

בדיקת Caris שוברת את הפרדיגמה של טיפול לפי סוג סרטן. אדרבא, היא מאתרת טיפולים לפי המאפיינים האישיים של הגידול, כך שלסוג הסרטן אין משמעות גדולה בהקשר הזה. כתוצאה מכך – חולי סרטן גרורתיים לרבות – סרטן ריאות, לבלב, שד, ערמונית, שלפוחית השתן, כביד, כיס מרה, כליות, שחלה, מעי גס, סרקומה, מזותליומה, רקטום, גליובלסטומה, GIST, קיבה ומלונומה יכולים להרוויח מהבדיקה.

מתי מומלץ לעשות את הבדיקה?

הבדיקה מומלצת לכל החולים הגרורתיים, ואינה מומלצת כיום לחולים עם סרטן מקומי.

מה ההבדל בין בדיקה גנטית לגנומית?

בדיקה גנומית היא בדיקה המאתרת שינויים בגנים של הגידול במטרה לאתר טיפולים אליהם החולה עשוי להתאים. בדיקה גנטית היא בדיקה תורשתית (ראו בדיקת אינווטה באתר פרוג'נטיקס – לינק). בהקשר של סרטן בדיקה תורשתית עשויה לאתר סיכון לחלות בסרטן בקרב בריאים, ובקרב חולים הבדיקה מתבצעת לאיתור מוטציות תורתיות שעשויות להיות רלוונטיות למשפחת החולה.

מהו תהליך הבדיקה?

לאחר שיחת ייעוץ בה נקבעת סוג הבדיקה המתאימה לך, ישלחו אליך טפסים בהם הפרטים המלאים על הבדיקה, וטפסי ייפוי כוח וויתור סודיות רפואית הנדרשים לנו על מנת לקבל מידע רפואי ודגימות מבית החולים בו אתה מטופל. לאחר מילוי הטפסים אנו מושכים את הביופסיה מהמחלקה הפתולוגית הרלוונטית, או במקרה של דגימת דם, שולחים אחות מוסכמת לביתך לצורך לקיחת הדגימה.

הביופסיה ו/או דגימת הדם נשלחות עוד באותו יום לארה"ב לאחת המעבדות אותן אנו מייצגים בהתאם לסוג הבדיקה. עם סיום ביצוע הבדיקה נשלח דו"ח תוצאות חתום על ידי רופא אשר הוסמך לכך מטעם המעבדה, לרופא המטפל שלך. על החולה לחזור אל הרופא המטפל לצורך יישום המלצות הדו"ח.

האם הבדיקה בטוחה?

בהחלט, הבדיקה מתבססת על הביופסיה שכבר קיימת בבית החולים, ולא מצריכה מהחולה איזושהיא פרוצדורה מעבר למשלוח וחתימה על טפסים.

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות?

משך הבדיקה משתנה בהתאם לסוג הבדיקה המתבצעת כאשר טווח הזמן נע בין 5 ימים ועד 4 שבועות. משך הזמן מופיע בטפסי הבדיקה וידוע מראש.

מה עושים כשמקבלים את התוצאות?

התוצאות ישלחו אל הרופא המטפל, ובמידה ואין, נוכל להמליץ על רופאים איתם אנו עובדים. בהתאם לתוצאות הבדיקה הרופא ימליץ על הצעדים הבאים.

האם הביופסיה מוחזרת לבית החולים עם סיום הבדיקה?

וודאי. הביופסיה אשר נלקחת מבית החולים, תוחזר אליה עם סיום תהליך הבדיקה.

כבר עשו לי ביופסיה לפני כמה שנים, האם אצטרך ביופסיה נוספת?

במידה ולא קיימת ביופסיה רלוונטית (בת פחות משנתיים) יתכן ויומלץ על בדיקת ביופסיה נוזלית – בדיקת גנומית המתבצעת על בסיס בדיקת דם.

האם תוצאות הבדיקה ממליצות על טיפול שלא נמצא בסל התרופות?

הבדיקה ממליצה על מגוון סוגי תרופות – כאלה שנמצאות בסל, כאלה שנמצאו בו אך עבור סוגי סרטן אחרים ועשויות להתאים לחולה מתוקף המוטציות היחודיות שנמצאו בבדיקה. בנוסף הבדיקה תוכל לפתוח אפשרויות להשתתפות בניסויים קלינים ייחודיים.

האם ניתן לקבל החזר על התשלום מקופות החולים / ביטוחים פרטיים?

בדיקות החברה מוכרות לצורך החזרים (משופות) בחלק מקופות החולים וע"י מרבית הביטוחים הפרטיים. עבור בדיקות רבות ניתן לקבל החזר של עד 80% מעלות הבדיקה. לחברה סוכן ביטוח המתמחה בתחום הביטוחים הרפואיים אשר יוכל במידת הצורך לבצע עבורכם את הבירור מול חברות הביטוח באשר לגובה ההחזר הצפוי להתקבל.

איפה אתם נמצאים?

כתובתינו: המצודה 2, קומה 9, אזור.

איך ניתן ליצור עמכם קשר?

אנחנו זמינים טלפונית בטלפון 03-5541464, וניתן ליצור איתנו קשר גם באמצעות הטופס שבעמוד הצור קשר.

שימו לב: התוכן באתר מהווה מידע מקצועי כללי לצורכי העשרה בלבד ואינו מחליף יעוץ גנטי או רפואי
© כל הזכויות שמורות לפרוג'נטיקס 2023. נבנה ע"י ווב גרילהתנאי שימוש / תקנון