בדיקות לזיהוי סיכון תורשתי לסרטן

כי אבחון מוקדם יכול להציל חיים!

בדיקות לזיהוי סיכון תורשתי לסרטן

כי אבחון מוקדם יכול להציל חיים!

לשיחת ייעוץ חייגו

ניתן ליצור איתנו קשר גם באמצעות הטופס הבא, וניצור איתכם קשר בהקדם!

3 דברים שחשוב לדעת על הבדיקה


1. הבדיקה בוחנת האם לך ולבני משפחתך קיימת הנטייה הגנטית לחלות בסרטן.
2. תוצאה חיובית תוביל לבדיקות תקופתיות בתדירות גבוהה ולעתים אף לטיפול מונע.
3. גילוי מוקדם של המחלה, מגדיל את סיכויי ההחלמה באופן ניכר, ואף יכול להציל חיים!

למי מיועדת הבדיקה?

הבדיקה מיועדת לאלו אשר בני משפחתם חלו בסרטן, או שבעצמם חלו. היסטוריה משפחתית או אישית, מעלה את הסיכון להתפתחות המחלה באופן ניכר, ומכאן החשיבות בביצוע הבדיקה אשר מאפשרת זיהוי מוקדם של המחלה. מעבר לכך, כל אדם יכול לבצע את הבדיקה, כאשר ישנם מחקרים רבים אשר אכן ממליצים לכלל האוכלוסייה לבצעה.

מהי נטייה גנטית לחלות בסרטן?

למחלת הסרטן מרכיב גנטי / תורשתי. אנשים בעלי נטייה גנטית לחלות בסרטן נמצאים בסיכון מוגבר ללקות במחלה במהלך חייהם. לדוגמא: אנשים בעלי מוטציה גנטית מסוג BRCA הם בעלי סיכון של 40%-80% לחלות בסרטן השד במהלך חייהם, סיכון של 10%-40% לפתח סרטן השחלות, 40% לפתח סרטן הערמונית ו- 5% לפתח סרטן הלבלב. מעבר לכך, קרובי משפחה שנמצאו בעלי נטייה גנטית מסוג זה, נמצאים בסיכון מוגבר גם הם ללקות במחלה.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

באמצעות דגימת דם פשוטה אנו בודקים כ- 29 גנים, לרבות ריצוף מלא של BRCA1  ו – BRCA2.  הבדיקה אשר מתבצעת בשיטת Next Generation Sequencing מאתרת שינויים (מוטציות) בגנים הנבדקים, המעלים את הסיכון לחלות בסרטן. הבדיקה מכסה את כלל סוגי המוטציות לרבות מוטציות מסוג "החסרה והכפלה גדולות", ומשלבת לצורך כך בדיקת MLPA עבור כל אחד מהגנים. שילוב בדיקת ה – MLPA יחד עם טכנולוגית ה – Next Generation Sequencing נותן את הכיסוי המקיף ביותר והמדויק ביותר הניתן כיום בבדיקות תורשתיות.

מהו תהליך הבדיקה?

בדיקות תורשתיות, משום מורכבותן ומשמעותן, ניתן לבצע רק בהפנייתו של רופא, או גנטיקאי מומחה, אשר יוכל בהתאם לתוצאות להמליץ על המשך המעקב והטיפול. במידת הצורך, נשמח להמליץ על רופאים שעובדים איתנו.

עם קבלת ההפניה, נלקחת מהנבדק דגימת דם פשוטה. את הדגימה אפשר לבצע באחת מתחנות האיסוף שלנו הפזורות ברחבי הארץ. במידת הצורך, נוכל לשלוח אחות מוסמכת לביתך ללקיחת הדגימה. 

לאחר מכן הדגימה נשלחת למעבדת Flugent Genetics, ארה"ב, ותוצאות מתקבלות תוך 2-3 שבועות בדו"ח מקיף אשר מפרט את כלל הגנים שנבדקו, את המוטציות שנמצאו ואת המשמעויות של המוטציות. הדו"ח יועבר לרופא / גנטיקאי המפנה להמשך טיפול.

האם הבדיקה מוכרת על ידי קופות החולים וחברות הביטוח?

ניתן לקבל החזרים משמעותיים על ביצוע הבדיקה מקופות החולים ומחברות הביטוח הפרטיות, וזאת בהתאם לסוג הכיסוי הביטוחי של כל נבדק ונבדק. לרשות פרוג'נטיקס ייעוץ ביטוחי ונשמח לסייע ולייעץ בנושא.

פרטים טכניים על הבדיקה

שם הבדיקה: Comprehensive Cancer Panel
המעבדה המבצעת: Flugenet Genetics, ארה"ב
הבדיקה כוללת: ריצוף 124 גנים בעלי מעורבות תורשתית בסרטן
ערך מוסף: הבדיקה מכסה את כל המוטציות המאפשרות ומשלבת שלוש שיטות: NGS, MLPA, qPCR. דיוק הבידקה עולה על 99.9%
החומר הנבדק: בדיקת דם
זמן ביצוע: 2-3 שבועות

לפרטים נוספים וייעוץ, נשמח לעמוד ברשותכם בטלפון 5541464‑03 או באמצעות טופס צור הקשר. 

שימו לב: התוכן באתר מהווה מידע מקצועי כללי לצורכי העשרה בלבד ואינו מחליף יעוץ גנטי או רפואי
© כל הזכויות שמורות לפרוג'נטיקס 2017. נבנה ע"י ווב גרילה