זיהוי מוקדם של סרטן הערמונית

יתרונות הגילוי המוקדם של סרטן הערמונית

יתרונות הגילוי המוקדם של סרטן הערמונית

סרטן הערמונית הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים בארצות הברית. מחקרים מעידים כי כ-1 מתוך כל 9 גברים יאובחן עם צורה כלשהי של סרטן הערמונית במהלך חייהם. אם סרטן הערמונית מתגלה בשלב מוקדם, קיימים טיפולים יעילים נגדו.

בדיקות סינון לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית

אורולוגים ורופאי משפחה עורכים כיום בדיקות סקר לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית בקרב גברים באמצעות בדיקת אנטיגן סגולי של הערמונית (PSA) ובדיקת חלחולת ידנית (DRE). בדיקות הסקר מתחילות בגיל 50 לכל הגברים, ועלולות להתחיל מוקדם עוד יותר אצל גברים עם היסטוריה משפחתית של סרטן ערמונית או המצויים בסיכון מוגבר להתפתחותו. תוצאת בדיקת ה-PSA עלולה להיות מוגברת כאשר קיים סרטן בערמונית, אך לעתים קרובות הינה מוגברת גם כתוצאה ממחלות פחות חמורות, וכתוצאה מכך, גברים רבים נאלצים לעבור ביופסיות בלתי נחוצות של הערמונית שהסיבה להן היא תוצאות מוגברות של בדיקת ה-PSA.

בדיקת 4Kscore מודדת ארבע רמות חלבונים של הערמונית בדם. על ידי שילוב הרמות של ארבעת החלבונים של הערמונית עם מידע רפואי קודם אודות המטופל, בדיקת 4Kscore מספקת הערכה מדויקת יותר של הסיכויים של המטופל לחלות בסרטן ערמונית אגרסיבי. בדיקה זו מספקת מידע חדש ורב ערך שמסייע למטופל ולאורולוג לבחור את הטיפול הטוב ביותר..

החסרונות של בדיקת ה – PSA בגילוי סרטן הערמונית

בדיקת ה-PSA אינה מבדילה בבירור בין סרטן הערמונית לבין מחלות פחות חמורות. תוצאות חיוביות כוזבות של בדיקת ה-PSA מובילות לביופסיות בלתי נחוצות של הערמונית, לגילוי סוגי סרטן שאינם מסכני חיים, ולמתן טיפולים העלולים לגרום להפרעת זקפה ואצירת שתן.

הפתרון: בדיקת הדם 4Kscore

בדיקת 4Kscore מבוססת על מחקר של מרכז הסרטן ממוריאל סלואן-קטרינג עם ניסויים שנערכו על מעל 10,000 מטופלים. הנתונים תוקפו על ידי חברתOPKO Health  על 1,012 מטופלים שהיה לגביהם חשד לסרטן הערמונית.

בדיקת 4Kscore מספקת דירוג של אחוז הסיכון של המטופל לחלות בסרטן ערמונית אגרסיבי. הבדיקה מסייעת למטופל ולאורולוג להחליט על הצעד הבא המתאים ביותר מבחינה רפואית. אם סיכוייי המטופל לחלות בסרטן ערמונית אגרסיבי נמוכים, ניתן בהתייעצות עם הרופא המטפל להחליט שלא לבצע ביופסיה של הערמונית, ולהימנע מהכאבים והסיבוכים הכרוכים בכך כגון דימום וזיהום העלולים להתפתח בעקבות הביופסיה.

מיהם המועמדים המתאימים לבדיקה זו?

כל גבר שנחשב למועמד מתאים לביופסיה של הערמונית הוא גם מועמד לבדיקת 4Kscore. תוצאות בדיקת 4Kscore מעידות על הסיכון שלכם לחלות בסרטן ערמונית אגרסיבי, כך שלאחר ביצוע הבדיקה, יכול המטופל יחד עם הרופא שלו על הצעד הבא המתאים ביותר.